Training camps Euroweek

66

Tematyka zajęć

 Sześć obszarów wiedzy niezbędnych dla osiągnięcia sukcesu

Kierowanie

Kształtowanie umiejętności efektywnego zarządzania zespołem

Każda organizacja, każda grupa, każdy zespół ludzi potrzebuje lidera dzięki któremu podejmowane działania będą skuteczne i efektywne a współpraca owocna i trwała. Jakie czynności podjąć aby stworzyć sprawnie działający, zgrany zespół?

Jak przezwyciężyć problemy, zapobiegać konfliktom oraz jak  koordynować pracę by zespół osiągnął zamierzony cel? Odpowiedzi na te wszystkie pytania dostarczy panel tematyczny “Kierowanie” będący kompendium wiedzy praktycznej i teoretycznej dotyczącej sprawnego zarządzania zespołem.

Europa

Skorzystaj z nieograniczonych możliwości które daje zjednoczona Europa

Jakie korzyści niesie za sobą otwarta, pozbawiona granic Europa? Jak skorzystać ze wszystkich udogodnień i nowych możliwości które otworzyły się dzięki globalizacji? Blok tematyczny poświęcony Europie opowie o możliwościach jakie daje swobodne podróżowanie i poznawanie różnych kultur, płynących z tego korzyściach takich jak nauka nowych języków, wymiana doświadczeń, wspólny rozwój, nowe perspektywy względem edukacji i przyszłej aktywności zawodowej.

Przekaże wiedzę jak osiągnąć sukces w zjednoczonej Europie.

Praca w grupie

Wspólnie wykorzystamy Twoją aktywność przy ustalaniu roli w grupie

Jak szybko odnaleźć się w grupie aby budować pozytywne relacje i unikać konfliktów? Jak pomóc budować i wzmacniać poczucie zaufania pomiędzy poszczególnymi członkami grupy? Jak w krytycznych sytuacjach przejąć rolę lidera by przełamać impas, a praca zespołowa zakończyła się ostatecznie sukcesem?

Przez cały okres szkolenia uczestnicy obozu będą mieli okazję aktywnie pracować w różnych grupach, zdobędą też wiedzę jak odnaleźć swoją rolę w czasie pracy zespołowej.

 

Praca

Szczegółowa wiedza o zdobywaniu jak najlepszej pozycji na rynku pracy

Jakie wykształcenie, jakie zawody cieszą się największą renomą? Jak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakie informacje zawrzeć w CV? Jak osiągnąć sukces na rynku pracy? Część tematyczna poświęcona przyszłej aktywności zawodowej pokaże perspektywy na współczesnym rynku pracy, rankingi renomowanych uczelni.

Przekaże wiedzę w jaki sposób podejść do poszukiwania pracy aby osiągnąć sukces w postaci zdobycia wymarzonego stanowiska, pozycji w wyuczonym zawodzie.

Nauka przez zabawę

Interaktywne warsztaty – zapomnij o nudzie

Archaiczne techniki nauczania w starciu z nowoczesnym i kreatywnym podejściem do przekazywania wiedzy przegrywają. Na naszym obozie nie ma miejsca na monotonnie, ponieważ korzystamy z innowacyjnych metod, interaktywnych warsztatów podczas specjalnych zajęć w grupach.

Wymiernym sukcesem jest owocnie spędzony czas na naszym obozie szkoleniowym – przede wszystkim zadowoleni uczestnicy i nabyta praktyczna wiedza w otoczeniu praktycznej nauki języka angielskiego.

Najlepsi z najlepszych

Nauka od najlepszych pod opieką szkoleniowców Euroweek

Wśród uczestników obozu znajdują się finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, liderzy organizacji młodzieżowych, a więc osoby które już mogą pochwalić się nadzwyczajnymi osiągnięciami. Nauka wraz z najlepszymi to gwarancja sukcesu. Dodatkowo szkolenia odbywają się pod czujnym okiem opiekunów z Euroweek specjalnie przygotowanych do pracy z młodzieżą uczestnicząc w licznych szkoleniach, przeprowadzonych m.in. przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, Fundację Bertelsmana, Szkołę Liderów Społeczno – Politycznych, Polską Szkołę Facyliatorów Społecznych, Fundación de Estudios Comerciales, Agencia Espanola de Cooperación Internacional.

Program Euroweek jest prowadzony przez Fundację Euroweek

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Czas trwania projektu może być zróżnicowany w zależności od potrzeb danej szkoły lub grupy. Mamy do zaoferowania zajęcia w trybie 5, 7, 10-dniowym i więcej. Euroweek zajmuje się nieformalną, pozaszkolną edukacją ukierunkowaną na rozwój kulturowy, w uzupełnieniu i za porozumieniem szkół, które biorą w nim udział. Program odbywa się w Międzygórzu, Różance, Długopolu Zdroju i Długopolu Dolnym (Ziemia Kłodzka, woj. dolnośląskie). W obecnych czasach świat można nazwać globalną wioską, w związku z tym istotnym jest, aby uczniowie mieli świadomość różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie. Dlatego też Euroweek jest prowadzony przez starannie zrekrutowanych i sprawdzonych w wieloetapowym procesie wersyfikacji wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku. W tym celu doświadczeni wolontariusze i wolontariuszki przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób nowoczesny i interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu naukę umiejętności współpracy i budowania teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz symulacje dyskusji publicznych.

Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje różnorodne warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Oczekiwanym efektem po zakończeniu działań jest zdolność uczestników do krytycznego myślenia i otwartość, pozwalająca na analizę pozyskanych informacji. Euroweek prowadzi zróżnicowane programy dopasowane do potrzeb każdej grupy: Euroweek dla szkół podstawowych, Euroweek dla szkół gimnazjalnych, Euroweek dla szkół ponadgimnazjalnych, Euroweek dla studentów oraz Global Village przygotowany dla uczestników dorosłych, którzy chcą poprawić swoje kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego, sprawności społeczno-kulturowych, jak również poznać inne języki, takie jak: hiszpański, francuski, włoski, rosyjski, suahili, języki azjatyckie i dialekty wolontariuszy, a co za tym idzie, poznać kultury obecne na siedmiu kontynentach świata.

Podczas każdego Euroweeku chcemy rozwijać przygotowany przez nas program i zadania. W związku z tym mamy nadzieję, że wrócicie do nas po więcej.